ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Receta pėr gatimin e pulės/gjelit tė detit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Receta pėr gatimin e pulės/gjelit tė detit   Wed Jan 09, 2008 9:50 am

Chiken marsala eshte nje ushqim i perdorshem ketu ne dhe eshte e lehte per tu gatuar .
hedhim pak gjalp ne tigan hedhin mish pule te qeruar pa kocke hedhim kerpudha nje grusht dhe hedhim domate te thata kur ti kaverdisim mire i hedhim pak miell .pastaj i hedhim vere te bardhe pastaj i hedhim azzu ( eshte nje sause e cila perdoret per te trashur lengun ) pas kesaj i leme pak sa te traseh pak lengu edhe dhe e gatshme per tu servirur .kjo shoqerohet me veshtebull ,patate.pure patate.etj sipas kerkesave here tjeter do ju mesoj dicka tjeter bye bye
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Receta pėr gatimin e pulės/gjelit tė detit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kultura :: Kuzhina Shqiptare & e Huaj-
Kėrce tek: