ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Supė perimesh me makarona ose oriz

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Supė perimesh me makarona ose oriz   Wed Jan 09, 2008 9:55 am

Lėngun e m.ishit ose nė ujė tė vluar me kripė hi-
dhen makarona ose oriz; pas 15 minutash shtohen pa-
tate tė prera nė kubikė tė vegjėl; mashurka, bizele tė
njoma dhe perime tė kaurdisura (qepė, karota, selino,
domate tė freskėta). Tė gjitha kėto ziejnė sė bashku g.ėr
10-15 minuta nė zjarr tė ngadalshėm, rregullohen me
kripė, piper e majdanoz tė grirė hollė

Pėr 4-5 persona duhen

oriz. 1 filxhan kafeje ose makarona 1/2 filxhan ēaji,
yndyrė 50 gr ose 1 filxhan patate 2-3. kokrra, qepė
1 kokėrr, karota 2-3 copė, selino 1 kokėrr (rrėnjė), bi-
zele tė njoma 1/2 filxhan ēaji, mashurka tė njoma
8-10 copė, domate 2 kokrra, piper, kripė, majdanoz.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Supė perimesh me makarona ose oriz
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kultura :: Kuzhina Shqiptare & e Huaj-
Kėrce tek: