ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Verifiko Msn..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Verifiko Msn..   Thu Jan 10, 2008 6:29 pm

- Si te hapim email 5GB @domainijuaj.com _
------------------------------------------
1. Se pari hyni ne http://domains.live.com

2. Klikoni tek "Get Started"

3. Pastaj "Use a domain I already own" shkruani domainin te cilin deshironi ta lidhni me live.com dhe kliko "Continue"

4. Tani ju duhet te zgjedhni e-mail te cilin deshironi ta beni Administrator qe ti kontrolloni domainet tuaj.
Klikoni tek "Create a new Windows Live ID in your domain, ex: myadmin@domain-i-juaj.com". Ju tani mund te hapni administratorin me qfardo e-maili shembull: ExTra@DisAble.net
etj dhe ju vie nje e-mail nga Live.com per konfirmim...

5.Pastaj: You are currently signed in as myadmin@domaini-i-juaj.com. To make myadmin@domaini-i-juaj.com the administrator for domaini-i-juaj.com, click Continue.
Ketu ju pyet se a deshironi qe ta beni administrator myadmin@domaini-i-juaj.com qe te keni mundesi pastaj te beni login me kete e-mail ne domains.live.com qe ti kontrolloni domainet tuaj... dhe klikoni Continue

6.Tani jeni ne accountin tuaj qe ti menagjoni domainet tuaj... MX server: 1284986379.pamx1.hotmail.com kete MX Record ju duhet ta veni tek hosti juaj (keto nuk jane te njejta gjithmone ndryshojne per qdo domain tjeter)
dhe pas 24 oreve ju mund te hapni e-mail@domaini-juaj.com me inbox 2 Gb ne hotmail.com

7.Qe te hapni "Membership" qe do te thote secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com shkoni tek "Open Membership" dhe klikoni "Turn On Membership"


By : ExTra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
baki92
I thjesht


Numri i postimeve : 1
Registration date : 08/02/2009

MesazhTitulli: Re: Verifiko Msn..   Sun Feb 08, 2009 8:37 am

Hej Shoki a mujtesh dqysh em foto me spjegue bre se sun pe kuptoj hiq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Verifiko Msn..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: UnaBle Box :: HaCkinG-
Kėrce tek: