ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ranieri: Ta rinisim aty ku e lame!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Ranieri: Ta rinisim aty ku e lame!   Fri Jan 11, 2008 4:15 pm

11 Janar Trajneri i Juventusit, Klaudio Ranieri u shpreh optimist per ndeshjen e ardhshme te kampionatit kunder Katanias, pas miqesores se humbur me penallti ndaj La Valetes ne Malte. “Faza pergatitore ketu ne Malte na sherbeu per t’u pergatitur si duhet. Kur luajme ne miqesore, pothuajse gjithmone barazojme (1?1 me La Valeten). Jam i kenaqur per faktin qe askush nuk u demtua dhe krijuam shume raste per gol. Me vjen keq vetem qe nuk arritem te konkretizonim me shume raste. Jam i sigurt qe ne rifillimin e kampionatit me Katanian nuk do te jemi te shperqendruar. Megjithate, duhet te them qe pauza erdhi ne momention me te keq per ne, duke patur parasysh qe kishim fituar tre ndeshje radhazi. Tani duhet te rifillojme aty ku e lame dhe nga kjo pikepamje, faza pergatitore ne Malte ishte teper e rendesishme dhe i sherbeu lojtareve per te fituarnje forme fizike me te mire. Tani eshte e rendesishme ta rinisim menjehere fort perballe Katanias”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.albanianforum.net
 
Ranieri: Ta rinisim aty ku e lame!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti dhe Sportėdashėsit :: Futballi-
Kėrce tek: