ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Drita nė kėtė stinor ėshtė duke kaluar ēaste jo tė mira

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Drita nė kėtė stinor ėshtė duke kaluar ēaste jo tė mira   Fri Jan 11, 2008 4:18 pm

Skuadra e basketbollit, Drita e Gjilanit, me gjithė telashet financiare do tė gjejė forcė qė ta kapėrcejė edhe kėtė situatė jo tė lakmueshme, qė ėshtė krijuar ditėve tė fundit nė kėtė klub gjilanas, ka thėnė pėr “Lajmin”, Rexhep Haziri, zyrtar i lartė i KB Drita.
“Ne do tė vazhdojmė punėn, edhe pse jemi tė vetėdijshėm se do tė kemi pengesa dhe vėshtirėsi qė tė stabilizohemi, por do t’ia dalim edhe kėsaj here. Klubi do tė ecė pėrpara dhe s’ka gjasa teorike qė tė shuhet”, tha Haziri.
Po ashtu edhe Besnik Bekteshi, drejtor i KB Drita ka paralajmėruar se klubi nuk do tė shuhet dhe do t’i vazhdojė garat kampionale, pavarėsisht nga telashet financiare qė janė shfaq ditėve tė fundit nė kėtė skuadėr gjilanase. “Na ėshtė krijuar njė situatė jo e kėndshme, por shpresoj se do ta tejkalojmė edhe kėtė”, tha Bekteshi.
Pas dorėheqjes sė kryetarit, Nexhat Ramadanit dhe largimit tė trajnerit Bujar Shehu, qė nga e marta nga Drita janė larguar edhe dy basketbollistė nga Maqedonia, aloqendra Slobodanqe Haxhivasilev dhe fundori Enes Salihi. Kėtė largim tė tyre nga KB Drita e ka konfirmuar edhe zyrtari i Dritės, Haziri. “Po i kemi liruar Haxhivasilevin e Salihin dhe pėr momentin do tė pėrqendrohemi e bazohemi vetėm nė lojtarė vendorė, ngase mendojmė se kemi potencial tė mjaftueshėm qė edhe mė kėtė fond tė lojtarėve tė futemi nė plejof, e mė pas do tė shohim”, tha Haziri, duke bėrė me dije se Drita nė plejof sėrish do tė pėrforcohet mė legjionarė.
Sipas Hazirit, Bordi i Klubit shumė shpejt do tė mblidhet dhe do tė merr qėndrime tė qarta
“Ēfarėdo vendimi qė do tė merret nė takimin e Bordit, ai do tė jetė valid pėr tė gjithė ne”, ka deklaruar Haziri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Drita nė kėtė stinor ėshtė duke kaluar ēaste jo tė mira
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Drita Fejza:DITA MĖ ĖSHTĖ PAK NATA SHUM E GJATĖ...
» Tė respektohen ligjet duke mbrojtur interesat e udhėtarėve
» Lavdrim Muhaxheri duke e marrė nė pyetje djalin qė e ekzekutoi me antitank (Video +18)
» Kristaq Shabani:Njoftim pėr libėr tė ri-Syriha Ademovi-Drita, syri i shpirtit
» Drita Krasniqi:Mark o vlla stė harron motra

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti dhe Sportėdashėsit :: Basketboll-
Kėrce tek: