ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Real Madrid mposhtet nga Mallorca   Fri Jan 11, 2008 4:24 pm

Real Madrid ėshtė mposhtur me rezultat 2-1 nė ndeshjen e parė pėrballė Mallorcas, nė garat pėr Kupėn e Mbretit, derisa Athletico Madrid ka barazuar nė fushė tė vet ndaj Valladolid.

Gonzalo Higuain shėnoi pėr Realin, duke barazuar rezultatin nė minutėn e 25-tė, vetėm njė minutė pasi qė sulmuesi nga Uruguai, Oscar Trejo, ēoi nė epėrsi klubin vendas. Por Real nuk kishte pėrgjigje pėr golin e mesfushorit tė Juan Arango, i cili vulosi rezultatin nė minutėn e pestė tė pjesės sė dytė (50’), duke mposhtur pėr herė tė dytė portierin polak, Jerzy Dudek.

Nė ndeshjen tjetėr tė sė enjtes, tė vlefshme po ashtu pėr Kupėn e Mbretit, Athletico Madrid ėshtė frenuar me barazim pa gola ndaj Real Valladolid.