ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Barcelona barazon nė fushė tė Sevillas

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Barcelona barazon nė fushė tė Sevillas   Fri Jan 11, 2008 4:28 pm

Valencia, Getafe dhe Recreativo Huelva kanė shėnuar fitore, derisa Barcelona, Santander dhe Espanyol, kanė arritur barazime nė ndeshjet e para pėr Kupėn e Mbretit.
Barcelona arritit tė nxjerrė barazim ndaj Sevillas, megjithėse vendasit ishin disa herė afėr avancimit, pėrfshirė edhe njė shtyllė nga Javier Chevanton. Thierry Henry i pėrfshirė nė 11-she, shėnoi nė minutėn 24 pėr Barcelonėn, por Diego Capel barazoi, njė minutė para fundit tė pjesės sė parė.

Nga ndeshjet tjera Zaragoza dhe Racing Santander, tė mbetur me 10 lojtarė, po ashtu kanė nxjerrė barazim 1-1. Me po kėtė rezultat ka barazuar edhe Espanyol kundėr Athletico Madridit.

Recreativo Huelva ka mposhtur Villarrealin me rezultat 1-0, falė golit tė Jose Martin Caceres, tė shėnuar nė minutėn e dytė. Getafe ka mposhtur ekipin e fundit tė tabelės, Levante me rezultat 3-0, ndėrsa Valencia ka shėnuar fitore prej 2-1 ndaj Real Betis
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.albanianforum.net
 
Barcelona barazon nė fushė tė Sevillas
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti dhe Sportėdashėsit :: Futballi-
Kėrce tek: