ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pastėrtia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Pastėrtia   Fri Jan 11, 2008 5:02 pm

Pastėrtia shpirtėrore dhe pastėrtia trupore janė tipare themelore qė duhet t'i ketė ēdo besimtar.
All-llahu i Lartmadhėruar thotė:
"All-llahu me tė vėrtetė i do ata qė pendohen dhe ata qė pastrohen".
Ja edhe disa hadithe qė flasin pėr rėndėsinė e pastėrtisė:
"Pastėrtia ėshtė pjesė e besimit".
"Pastėrtia ėshtė gjysma e imanit".
"Pastroni rrethin tuaj jetėsor".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.albanianforum.net
 
Pastėrtia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala-
Kėrce tek: