ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Puna

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Puna   Fri Jan 11, 2008 5:02 pm

Puna ėshtė urdhėr i All-llahut xh.sh.. Ėshtė farz. Pėrtacia ėshtė ves qė nuk pėrkon aspak me mirėsjelljen islame.
Nė Kur'anin a.sh, thuhet:
"... dhe mos lė mangu atė qė tė takon nga kjo botė".
Muhammedi a.s. na kėshillon:
"Mė i miri prej jush ėshtė ai i cili nuk e lė botėn tjetėr pėr kėtė botė, dhe as kėtė botė pėr botėn tjetėr... Muslimani i mirė punon pėr tė dy botėrat njėsoj dhe nuk u bėhet barrė njerėzve tjerė".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.albanianforum.net
 
Puna
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala-
Kėrce tek: