ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Gruaja dhe fėmija nė islam

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Gruaja dhe fėmija nė islam   Fri Jan 11, 2008 5:04 pm

Tė sillesh butėsisht ndaj tė vegjėlve, t'i respektosh pleqtė si dhe mirėsjellja ndaj grave janė parime themelore tė Islamit.
Muhammedi a.s. thotė:
"Ai i vili bėn mėshirė ndaj fėmijėve dhe nuk i respekton pleqtė nuk ėshtė i radhėve tona".
Nė njė hadith tjetėr thuhet:
"Mirėsia juaj, mirėsia juaj ėshtė te gratė tuaja".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.albanianforum.net
 
Gruaja dhe fėmija nė islam
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala-
Kėrce tek: