ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Qėllimi i Islamit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Qėllimi i Islamit   Fri Jan 11, 2008 5:05 pm

Qėllimi i parimeve dhe mėsimeve kur'anore ėshtė qė t'i kalitė njerėzit shpirtėrisht dhe moralisht, pėr tė arritur lumturinė nė kėtė botė dhe nė botėn tjetėr. Parimet islame mjaftojnė pėr tė pėrmbushur kėrkesat e njerėzve nė ēdo vend. Ato janė tė pėrjetshme, tė pandryshueshme.
All-llahu xh.sh. nė Kur'an na bėn me dije:
"Me tė vėrtetė e vetmja fe e pranueshme te All-llahu ėshtė Islami"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.albanianforum.net
 
Qėllimi i Islamit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala-
Kėrce tek: