ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Islami rruga e lumturisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Islami rruga e lumturisė   Fri Jan 11, 2008 5:06 pm

Dėshira pėr tė qenė i lumtur ėshtė njė veēori e njeriut, i cili duke qenė i pajisur me aftėsinė e tė menduarit, zė vendin mė tė lartė ndaj tė gjitha krijesave tjera.
Ēdo njeri mundohet tė arrijė fatbardhėsi nė jetė dhe mendon vazhdimisht pėr njė tė nesėrme edhe mė tė lumtur.
Njeriu ėshtė i pėrbėrė prej trupit dhe shpirtit. Islami u kushton rėndėsi tė veēantė si nevojave materiale, ashtu edhe nevojave shpirtėrore tė njeriut.
Njėkohėsisht na mėson rrugėn mė tė drejtė pėr tė arritur lumturinė individuale si dhe lumturinė e mbarė shoqėrisė. Islami i ka rregulluar tė drejtat dhe obligimet e ndėrsjella tė njerėzve. Ėshtė feja e fundit dhe mė e pėrkryera.
Kur'ani Famėlart ėshtė shpallja e fundit qė All-llahu xh.sh. nėpėrmjet Muhammedit a.s. e dėrgoi si udhėrrėfyes pėr mbarė njerėzinė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.albanianforum.net
 
Islami rruga e lumturisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» FATMIR MINGULI:RRUGA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala-
Kėrce tek: