ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Suretu El Ma'un

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Suretu El Ma'un   Fri Jan 11, 2008 5:09 pm

Bismilahir-rrahmanir-rrahimEr-raejte ledhi ju kadhibu bi din.

Fedhalike ledhi jedu-ul jetim.

U la jehudu ala ta'amil miskin.

Fe ue -jlun lil musalin.

Eledhine hum an salati him sahun.

Eledhine hum juraun

Ue jemne unel maun.


Me emrin e All-llahut, Mėshiruesit, Mėshirėbėrėsit!A e ke parė ti (a e sheh) atė, qė pėrgėnjeshtron pėrgjegjėsinė dhe llogarinė nė botėn tjetėr?

Po ai ėshtė qė e pėrzė nė mėnyrė tė vrazhdė bonjakun.

Dhe qė nuk nxit pėr tė ushqyer tė varfėrin.

Pra shkatėrrim ėshtė pėr ata qė falen,

tė cilėt ndaj namazit tė tyre janė tė pakujdesshėm.

Ata qė vetėm shtiren (sa pėr sy e faqe).

Dhe nuk japin as sendin mė tė vogėl (as hua).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.albanianforum.net
 
Suretu El Ma'un
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala-
Kėrce tek: