ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Sure El Fatiha

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Sure El Fatiha   Fri Jan 11, 2008 5:10 pm

Arabisht

Bismilahir-rrahmanir-rrahim

El-hamdu lil-lahi rab-bil aleminErr-rrahmanirr-rrahimMaliki jeumid-dinIj-jake nabudu ue ij-jake nesteinIhdinas-siratal mustekimSiratel-ledhine en'amte alejhimgajril magdubi alejhim ue led-dalin.AMIN!
Kuptimi ne shqip:

Me emrin e All-llahut, Mėshiruesit, Mėshirėbėrėsit!

Falėnderimi i takon vetėm Allahut, Zotit tė botėve!Bamirėsit tė pėrgjithshėm, Mėshirėbėrėsit!Sunduesit nė ditėn e gjykimit (pėrgjegjėsisė-shpėrblimit)!Vetėm Ty tė adhurojmė dhe vetėm tek Ti kėrkojmė ndihmė!Udhėzona (pėrforcona) pėr nė rrugėn e drejtė?Nė rrugėn e atyre, tė cilėt i begatove me tė mira, jo nė tė atyre qė kundėr veti tėrhoqėn hidhėrimin, e as nė tė atyre qė e humbėn veten!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.albanianforum.net
 
Sure El Fatiha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala-
Kėrce tek: