ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Perfundimi i namazit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Perfundimi i namazit   Fri Jan 11, 2008 5:21 pm

Namazi perfundon duke dhėnė selam nė tė djathtė dhe nė tė majtė.(fig 14,15) “Muhammedi saws jepte selam nė tė djathtė, duke thėnė: “Es-selamu Alejkum We Rahmetull-llah (derisa dukej faqja e tij e djathtė) dhe nė tė majtė duke thėnė: “ Es-selamu Alejkum we Rahmetull-llah (derisa dukej faqja e tij e majtė). ( Muslim, Ebu Dawudi, Nesaiu dhe Tirimidhiu, i cili e vėrtetoi kėtė hadith.) Disa herė duke dhėnė selamin e parė shtonte edhe fjalėn “ We Berekatuhu” (Ebu Dawudi, Ibnuk Huzejme me sened sahih, pastaj Abdurrezaku ne “ Musennefin” e tij, Ebu Ja’la ne “ Musnedin” e tij, Taberaniu ne “Kebir”, “Ewsat” dhe Darkutni.) Dmth behej "Es-selamu Alejkum We Rahmetull-llahi We Berekatuhu."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Perfundimi i namazit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala-
Kėrce tek: