ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Sė fundi,

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Sė fundi,   Fri Jan 11, 2008 5:22 pm

Nė kėtė qė thamė mė parė janė tė njejtė si burrat ashtu edhe gratė, ngase nuk transmetohet asnje hadith qe veqon gruan me ndonjė vepėr, por fjala e Muhammedi saws: “Faluni ashtu sikur me shihni mua duke u falur” pėrfshin edhe gratė. Kjo ėshtė ajo qė mė mundėsoi All-llahu azze we xhel-le qė kėtė vepėr ta bėn tė sinqertė pėr Fytyrėn e Tij tė ndershme, dhe ta bėn udhėzues nė sunnetin e Pejgamberit, saws i cili ėshtė i butė, i mėshirshėm. SubhanAll-llahi We Bihamdihi, Subhanekall-llahumme we bihamdike , eshhedu en la ilahe il-la ente estagfiruke qe etubu ilehke. All-llahum-me sal-li a’la Muhammedin, we a’la ali Muhammed, we barik a’la Muhammedin we ala ali Muhammed, kema barekte a’la Ibrahime we ala ali Ibrahime inneke hamidun mexhid.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sė fundi,
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala-
Kėrce tek: