ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Fjalor kuzhine

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Fjalor kuzhine   Fri Feb 01, 2008 1:39 pm

Nuk e di nga me ke ardhur , por vertete me ka lindur deshira te gatuaj.... (ndoshta mosha, ndoshta vajza, ndoshta femra brenda meje kerkon te plotesohet....) Nejse, puna qendron se nuk di aspak te gatuaj , so cfare bej , gatuaj me liber recetash....por edhe ne liber has veshtiresi, ne disa emra qe nuk e di se cfare jane , dhe si quhen ne anglisht. (psh, sa kam vuajtur te gjeja si quhet niseshtja ne anglisht.... ) Emrat qe me kujtohen tani po shkruaj jane :
.Havjar...
kime (c'eshte kima, dhe si pergatitet)=?
tartuf=?
selino=?
astakoj,
zaferan
arra moskat=?
koper =?
xinxifile=?
trendeline
marule
galete (galete e bluar)
flete xhelatine
...
Kerkoj qe, dikush te me thote cfare jane , dhe si quhen ne anglisht (si, kur dhe per cfare perdoren i gjej tek libri)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.albanianforum.net
 
Fjalor kuzhine
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kultura :: Kuzhina Shqiptare & e Huaj-
Kėrce tek: