ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Fshehet numri i aborteve kundėrligjore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Fshehet numri i aborteve kundėrligjore   Sat Mar 01, 2008 5:40 amShkup, 29 shkurt - Nė Maqedoni nuk ekziston ndonjė statistikė e saktė pėr abortet, ndėrsa asnjėra nga Ordinancat Gjinekologjike nuk posedon listė me tė dhėna pėr abortet mujore ose vjetore. Tė dhėna rreth kėsaj ēėshtje nuk disponon as Ministria e Shėndetėsisė. Ministri i Shėndetėsisė, Imer Selmani paralajmėron se vazhdimisht do tė kontrollohen Ordinancat private gjinekologjike, tė cilat mund tė kryejnė aborte, ndėrsa parashikohen sanksione pėr gjinekologėt dhe personelin tjetėr pjesėmarrės nė aborte ilegale. Ai thotė se, fatkeqėsisht shumė aborte asnjėherė nuk bėhen publike nė opinion, por as nuk evidentohen. Sipas tij, pėr herė tė parė ėshtė paraqitur kryerje e abortit ilegal nė njė Ordinancė private, ndėrkohė paraqitjet e rasteve tė tilla dėshmojnė se ka filluar funksionimi i sistemit shėndetėsor dhe Ligji nė vend.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fshehet numri i aborteve kundėrligjore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Pėr dhe "kundėr" Rugovės
» Vaksinė e re kundėr gripit tė derrave
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: