ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Gratė e Shqipėrisė kontrollohen falas

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Gratė e Shqipėrisė kontrollohen falas   Sat Mar 01, 2008 5:43 amDibėr, 29 shkurt - Ėshtė shtuar dukshėm numri i pacienteve nga Shqipėria qė kryejnė kontrollet gjinekologjike falas nė Dibėr. Kėtė e konfirmon edhe mjekja Sibika Qormemeti, drejtuese e Ordinancės private "Florina Rusi-Marku", e cila thotė se kėto paciente kryesisht kryejnė EKO dhe mamografinė, ndėrsa nga fillimi i vitit janė 10 sosh. "Numri i femrave qė vijnė nga viset kufitare tė Shqipėrisė pėr t'i kryer kontrollet nė ambulancėn tonė dita-ditės po shtohet. Disa prej tyre kėtu kanė zbuluar edhe fillimin e sėmundjeve, ndėrsa nė mėnyrė preventive ėshtė arritur tė merren masat e duhura", thotė mjekja. Manjola Klloboēishta, nga rrethi i Maqellarės, ėshtė njė ndėr pacientet e rregullta qė frekuenton Dibrėn. "Kontrollet e rregullta i kam bėrė dhe vazhdoj t'i bėj nė Dibėr. Te ne nuk kemi ordinanca tė kėtilla, ku mund t'i bėjmė kontrollet falas, por duhet qė tė shkojmė deri nė Tiranė, madje me shumė shpenzime", thotė pacientja nga Shqipėria.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gratė e Shqipėrisė kontrollohen falas
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Fterra i shkruan PROF.DR.MED.ULF PETER NEUMANNIT-shqip e gjermanisht! !
» Hilmi Saraēi: Aziz Zhilivoda luftėtar dhe udhėheqės i shquar pėr Shqipėrinė etnike (1912 - 1994) (VI)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: