ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Specialitete Deti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Specialitete Deti   Wed Jan 09, 2008 9:48 am

GJelin e detit e fergon e vaj ulliri,ben edhe vaj tjeter.
Ne fillim qesim vajin pastaj qepen e grire derisa te zbutet I qesim gjelat e detit (apo mish te peshkut)te fergohen per 10 min maximum krip piper I zi hudher ver te bardhe dhe somate te fresketa majonez,leng limonite shtrydhur permbi edhe I len edhe pak te qendrojne, mandej servimi behet ne nje piate shoqerohet me oriz te bardhe dhe zafirano per arome permbi qiten gjelat e detit te ferguar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Specialitete Deti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Deti, liqeni, pushimet...
» Lazgush Poradeci

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kultura :: Kuzhina Shqiptare & e Huaj-
Kėrce tek: