Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortalliKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Arti Nė Kohėra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
WtOolS


Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

Arti Nė Kohėra Empty
MesazhTitulli: Arti Nė Kohėra   Arti Nė Kohėra Icon_minitimeThu Jan 10, 2008 5:32 am

Studimet mbi artin ne kohera jane te pafundme. Te pafundme po aq sa te kufizuara jane dhe frutet e marra nga keto studime ne vite. Jane te pafundme per faktin se cdo dite mesojme dicka te re ne lidhje me zhvillimin e artit dhe ate cfare arti perfaqeson, por gjithashtu te kufizuara pasi cdo e re gjithmone perballet me pikpyetje te cilat shpesh here mbeten thjesht pikpyetje.

Ne kete teme do te mundohemi te japim pak histori ne lidhje me artin qe ne koherat me te lashta. Me poshte do te jap nje ndarje me emertime te artit ne kohera dhe do te afroja te gjithe art dashesit te jepnin informacione ne baze te njohurive te tyre.

Nga aq sa kam lexuar gjithmone ka pasur ndeshje te mendimeve ne diskutime te tilla edhe nga studiues apo profesore te artit, per kete eshte e kuptueshme qe edhe tek kjo teme shpesh here mund te ndeshemi me mendime te cilat kundershtojne njera tjetren. Por qellimi i temes eshte te ndajme njohurite tona mbi artin duke ndihmuar njeri tjetrin per te sqaruar edhe ato ide te cilat mund ti kemi te gabuara.

Per te gjithe ata te cilet jane te interesuar te marrin pjese ne kete diksutim do ju lutesha te ndiqnin rradhen kohore te zhvillimeve te artit. Shembull: Nuk duhet kaluar drejt ne Romanticizem pa zhvilluar ne fillim artin e Rilindjes.

Gjithashtu dua te kujtoj qe cdo fyerje personale ndaj pjesmarresve ne kete teme do te fshihet dhe bashke me fyerjen do te fshihet dhe informacioni i dhene nga pjestari i cili ka fyer.

Une jam shume enthuziaste ndaj temave te tilla, shpresoj dhe ju te keni te pakten gjysmen e enthuziazmit tim dhe kjo teme do te kthehet vertet ne dicka interesante.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://start.albanianforum.net
 
Arti Nė Kohėra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ndarja me Emertime e Artit ne Kohera
» Arti Shqiptar
» Arti Kompjuterik

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kultura :: Arti Shqiptar-
Kėrce tek: